Volvo kontynuuje odnowę swoich modeli. Po wprowadzeniu na rynek nowej serii 90 (XC90, S90, V90) przyszła pora na numer 60. Nowe Volvo XC60 zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w przyszłym miesiącu.

Nowe XC60 2018 zostało przyłapane w Chinach, dzięki czemu możemy zobaczyć wnętrze nowego szwedzkiego modelu. Podobnie jak modele z serii 90, XC60 2017 posiada duży ekran dotykowy na desce rozdzielczej zastępujący przyciski. Z zewnątrz XC60 będzie większe niż obecny model. Auto powstanie na platformie SPA i otrzyma m.in. reflektory w kształcie młota Thora.

Pod maskę nowego Volvo XC60 trafi m.in. trzycylindrowy silnik o pojemności 1.5 l oraz 2.0 l wariant w formie silnika benzynowego i wysokoprężnego o mocy do 320 KM. Jeszcze w tym roku zostanie zaprezentowana wersja plug-in hybrid połączona z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Oczekuje się, że sprzedaż nowego Volvo XC60 ruszy zaraz po prezentacji w Genewie na początku marca.

Źródło: Autohome.com.cn

1 komentarz
  1. Bardzo ciekawe wnętrze przyznać trzeba. I mimo, że jestem kobietą i dla mnie te wszystkie detale nie mają większego znaczenia to tu mimo wszystko mnie zachwyciły. Jestem na tak i z chęcią umówię się na jazdę testową.

Komentowanie zostało wyłączone.