Czwarta generacja Suzuki Vitara istnieje na rynku od nieco ponad dwóch lat, ale japońska firma zdaje się testować już model po faceliftingu. Prototyp został przyłapany podczas testów zimowych w Szwecji w niewielkim kamuflażu, dzięki któremu widzimy np. czujnik radarowy zamontowany na środku grilla. To oznacza, że nowa Vitara po faceliftingu będzie oferowana z najnowszymi systemami wspomagania kierowcy oraz dodatkowymi systemami bezpieczeństwa.

Zobacz test Suzuki Vitara

Na zdjęciach widzimy prawdopodobnie model Vitara S, który został wyposażony w 1.4 l jednostkę benzynową czterocylindrową o mocy 140 KM i 220 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto jest na tyle mocne, żeby rozpędzić się do 100 km/h w czasie 10,2 s. Napęd może być przekazywany za pomocą sześciobiegowej manualnej przekładni lub automatycznej skrzyni biegów o tej samej liczbie przełożeń.

Na razie jest zbyt wcześnie, aby spekulować na temat innych szczegółów. Oczekujemy, że nowa Vitara zostanie oficjalnie zaprezentowana przed końcem tego lub na początku 2018 roku.

FOT: Carscoops.com