Rolls-Royce Cullinan uchwycony podczas testów

Rolls-Royce jest kolejną po Porsche, Lamborghini oraz Bentleyu marką, która próbuje poprawić i tak znakomite wyniki finansowe wprowadzając do oferty nowy model. Stworzenie nowego samochodu ponosi za sobą ogromne koszty, ale w dłuższej perspektywie na pewno się opłaci.

Otrzymaliśmy dzisiaj zdjęcia z testów pierwszego SUVa tej brytyjskiej marki. Ma on się nazywać Rolls-Royce Cullinan. Producent jednak niechętnie mówi o nim jak o SUVie, co jest skrótem od Sport Utility Vechicle, woli określenie samochodu podwyższonego, które będzie w stanie zjechać z utwardzonej drogi.

Na zdjęciach możemy dość dobrze zobaczyć jak prezentuje się sylwetka Cullinan’a. Przednie LEDowe reflektory wyglądają na takie, które trafią do produkcji seryjnej, jednak na pewno nie będzie tak z tylnymi okrągłymi lampami – tu producent wykorzystał oświetlenie tymczasowe.

Rolls-Royce Cullinan ma być standardowo napędzany 12-cylindrowym silnikiem o podwójnym doładowaniu. Oczywiście mowa o napędzie na cztery koła.

Źródło: Autoevolution.com

1 komentarz do wpisu “Rolls-Royce Cullinan uchwycony podczas testów”

  1. Wygląda interesująco. Ciekawi mnie, jak będzie wyglądać w seryjnej produkcji i jak się sprawdzi na nieutwardzonych drogach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.