Nie musimy czekać do godziny 16, aby poznać wygląd nowego Forda Fiesty ST. Zdjęcia modelu oraz pełne informacje o modelu który zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie mamy dla Was już teraz. Nowy Ford Fiesta ST chowa pod maską 1.5-litrowy trzycylindrowy silnik turbo o mocy 200 KM i momencie obrotowym wynoszącym aż 290 Nm. Dzięki funkcji overboost silnik “rozkręca się” nawet do 215 KM i 320 Nm.

Samochód zostanie wyposażony również w specjalnie opracowany system wyboru trybu jazdy. Będą tam dostępne opcje: Normal, Sport oraz Track. Każda z nich będzie oferowała odmienne właściwości układu kierowniczego, szybkość reakcji na pedał gazu oraz ograniczenie działania stabilizatorów elektronicznych. 

Ford Fiesta ST jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w 6,7 sekundy, a dzięki zastosowaniu systemu dezaktywacji cylindra(tak! nawet w 3-cylindrowym silniku), wydzielanie CO2 spada do poziomu 114 g / kilometr.

Motor współpracuje z 6-biegową manualną przekładnią i ostatecznie zdecydowano się na najtańszą opcję z zawieszeniem, taką jak ma to miejsce w obecnej generacji (myślano o elektronicznie regulowanym zawieszeniu).

Nowy Ford Fiesta ST będzie oferowany w trzy- oraz pięciodrzwiowej wersji nadwozia.

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.