Nowe Porsche Cayenne 2018 na zdjęciach szpiegowskich

Na zdjęciach może nie wygląda, ale w rzeczywistości Cayenne przejdzie bardzo poważne zmiany. Wystarczy bliżej przyjrzeć się bryle nadwozia, aby dostrzec, że reflektory, tylne światła oraz kilka innych elementów zostały sprytnie zaklejone w taki sposób, aby przypominały obecną generacją.

Ogólnie rzecz biorąc, przyłapane Cayenne w kamuflażu wygląd jak po liftingu, a nie jak nowa generacja, ale to znany trik wielu producentów. Spodziewamy się, że Cayenne przede wszystkim bardzo straci na masie (nawet -100 kg). To oczywiście znacznie polepszy osiągi każdej wersji silnikowej. Nieco bardziej nachylona linia dachu prawdopodobnie oznacza, że inżynierowie rozciągnęli rozstaw osi. Taki zabieg pozwolił na uzyskanie więcej przestrzeni dla pasażerów.

Wnętrze zostanie znacznie zmodernizowane i z pewnością inspirowane tym, które obecnie występuje w nowej Panamerze.

Jeśli chodzi o mechanikę, poza sześcio- i ośmiocylindrowymi jednostkami napędowymi, Cayenne będzie prawdopodobnie oferowane w wersji całkowicie elektrycznej.

Trzecia generacja Porsche Cayenne 2018 ma zadebiutować podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie we wrześniu tego roku.