Nowa Toyota Yaris 2017 oficjalnie

Toyota twierdzi, że zainwestowała 90.000.000 euro w rozwój nowego modelu Yaris, który w porównaniu do poprzedniej generacji otrzymał ponad 900 innych części. Będzie dynamiczniej i bezpieczniej. System Toyota Safety Sense jest oferowany w standardzie.

Nowy Yaris wpisuje się w najnowszą filozofie stylistyczną japońskiego producenta. Z przodu można zauważyć nowy zderzak, który chowa sporej wielkości grill oraz lampy LED do jazdy dziennej wyposażone w światłowody (z tyłu tylne lampy mogą mieć światła stop z diodami LED oraz światła pozycyjne ze światłowodami). W ofercie są trzy nowe wzory kół w rozmiarach 15- i 16-cali oraz dwa nowe kolory Nebula Blue i Tokyo Red (łącznie 10 kolorów nadwozia).

Nowa Toyota Yaris będzie dostępna w nowych wersjach wyposażenia – Selection i Dynamic. Pierwsza wersja umożliwia większy wybór kompozycji kolorystycznych nadwozia. W zamiarze mają być cztery odsłony – Selection Sapphire, Selection Passion, a od lata 2017 roku Selection Pure i Selection Platinium. Kolorystyka wewnątrz jest uzależniona od kompozycji nadwozia.

Wersja Dynamic charakteryzuje się błyszczącym czarnym grillem, tylnymi lampami zespolonymi LED, tylnym spojlerem, 16-calowymi kołami ze stopów lekkich w wersji hybrydowej, chromowanym pasem wzdłuż dolnej krawędzi okien oraz chromowanymi nakładkami drzwi. W kabinie użyto materiałów ze skóry oraz pokryto wyloty nawiewów satynowo chromowanymi ramkami.

Zmiany wewnątrz są niewielkie i koncentrują się odświeżeniu wyglądu. Mamy więc nowe materiały, nową trójramienną kierownicę, nieco zmodyfikowane przyciski oraz nowy wyświetlacz TFT 4,2-cala nad kierownicą, wyświetlający wszelkie informacje na temat samochodu (zasięg, spalanie, prędkość itp.).

Mechanicznie, nowy Yaris pozostaje jedynym modelem w segmencie B oferowanym z hybrydową wersją napędową. Inżynierowie posłuchali jednak opinii klientów i zadbali o akustykę i bardziej komfortowe prowadzenie. W kabinie jest ciszej, natomiast solidniejsze mocowania silnika oraz zoptymalizowane amortyzatory i elektryczne wspomaganie kierownicy zwiększają komfort jazdy i precyzję prowadzenia Yarisa Hybrid.

Nowy Yaris będzie oferowany z nowym silnikiem o pojemności 1,5 l, który zastępuje wariant 1,33 l. Jednostka ta ma większą moc (111 KM) i więcej maksymalnego momentu obrotowego (136 Nm), a jednocześnie zużywa mniej paliwa.