Mitsubishi Eclipse Cross oficjalnie

Oto zupełnie nowe Mitsubishi Eclipse Cross, które zadebiutuje w przyszłym miesiącu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Model ten powalczy na rynku m.in. z Qashqaiem i jest plasowany pomiędzy modelami ASX i Outlanderem. Stylistycznie Eclipse Cross czerpie z koncepcyjnego XR-PHEV II, natomiast dzięki zastosowaniu stali o zwiększonej wytrzymałości samochód jest lżejszy oraz bardziej sztywny.

Nowy crossover Mitsubishi charakteryzuje się ciekawie zaprojektowanymi oprawami LED oraz tylnym światłem poprowadzonym przez całą szerokość pojazdu. Wewnątrz można znaleźć ekran dotykowy z infotainment, który współpracuje z Apple CarPlay i Android Auto oraz wyświetlacz HUD.

Pod maskę nowego Mitsubishi Eclipse Cross trafi 1.5 l benzynowy silnik połączony z przekładnią CVT lub 6-biegowym manualem. W ofercie nie zabraknie również diesla o pojemności 2.2 l dostępnego z nową, 8-biegową automatyczną przekładnią.

Nowe Mitsubishi Eclipse Cross mierzy 4405 mm długości, 1805 mm szerokości oraz 1685 mm wysokości, przy rozstawie osi wynoszącym 2670 mm. Napęd jest elektronicznie przekazywany na cztery koła (Super All-Wheel Control – S-AWC).

Sprzedaż w Europie rozpocznie się jesienią.