Mercedes-Maybach G650 Landaulet [oficjalnie]

No i mamy w końcu oficjalne informacje i zdjęcia dotyczące najdziwniejszej seryjnie produkowanej Gelendy jaką kiedykolwiek widzieliście. Kilka fotografii publikowaliśmy już jakiś czas temu.

Oto Mercedes-Maybach G650 Landaulet. Jest to niezwykłe połączenie potwornego luksusu z możliwościami terenowymi. Pod maską montowany jest 6-litrowy silnik V12 biturbo o mocy 603 KM i momencie obrotowym wynoszącym 1,000 Nm.

Tylna część nadwozia nakryta jest materiałowym dachem, co daje pasażerom możliwość wyboru czy chcą podróżować z wiatrem we włosach, czy wolą aby na ich fotele wyjęte prosto z Maybacha Klasy S nie nakapał deszcz.

Oczywiście znajdziemy tam wszelkie wygody, które są nam dobrze znane, czyli podgrzewany i chłodzony cupholder, opcja masażu, tablety multimedialne czy specjalna szyba, którą możemy „zamrozić” za przyciśnięciem guzika.

Podczas konfiguracji klient może wybierać spośród trzech różnych kolorów lakieru oraz trzech kolorów materiałowego dachu. Produkcja tego samochodu została ograniczona zaledwie do 99 egzemplarzy.