100.000 sprzedanych elektrycznych pojazdów marki BMW powoduje, że Bawarczycy w 2017 roku będą kontynuować swój elektryczny atak. Niedawno udało się sfotografować nowe i8 Spyder, tymczasem szpiedzy serwisu Motor1 przyłapali zakamuflowany model i3 2018 gdzieś na drodze w Niemczech.

Niestety, zdjęcia nie pokazują za wiele. Kamuflaż jest bardzo zaawansowany, dlatego ciężko dopatrzyć się zmian w stylistyce. Wiemy jednak, że nowe BMW i3 po faceliftingu będzie bardziej wydajne i prawdopodobnie w najwyższej wersji wykończenia otrzyma pseudonim “S”. Wcześniejsze doniesienia sugerują, że moc generowana przez ten model będzie wynosić aż 168 KM i 249 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wzrośnie również zasięg samochodu, nawet o 50% do 321 km. Wersja ze sportowym oznaczeniem “S” otrzyma szereg ulepszeń ergonomicznych oraz charakterystyczne malowanie i stylizację wewnątrz.

BMW ma nadzieję, że modele EV będą stanowiły 25% całkowitej sprzedaży modeli firmy do 2025 roku. Obecnie jest to 15%.

BMW i3 po faceliftingu zadebiutuje jeszcze w tym roku, natomiast do sprzedaży wejdzie na początku 2018 roku. Nie ma jeszcze mowy o cenach.

Źródło: Motor1