2017 Kia Picanto [oficjalnie]

Tuż przed debiutem na genewskim salonie Kia zaprezentowała nam nowe Picanto. To już trzecia generacja tego modelu.

Auto urosło, jest o 15 mm dłuższe, co przełożyło się między innymi na większą ilość miejsca wewnątrz pojazdu. W kabinie jest również ciszej, dzięki zastosowaniu nowych paneli wyciszających. Według producenta jest to aktualnie najcichsze auto w swojej klasie.

Wewnątrz znajdziecie także nowy 7-calowy wyświetlacz systemu infotainment z obsługą Apple CarPlay i Android Auto. Dodatkowo w nowej Picanto znajdziemy kamerę cofania i ładowanie indukcyjne. Jest to pierwszy samochód tej klasy oferujący takie udogodnienia.

Na czele listy silników znajdziemy nowy turbodoładowany silnik T-GDI o pojemności 1 litra, który generuje 99 KM i 172 Nm. Połączono go z 5-stopniową skrzynią manualną. Prędkość maksymalna tej wersji wynosi 180 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 10,1 sekundy.

Oprócz tego klienci będą mogli wybrać silniki 1,0 oraz 1,2 o mocy odpowiednio 66 i 83 KM. Opcjonalnie, w przypadku tego mocniejszego silnika, będzie można zamontować 4-biegową skrzynię automatyczną.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo – do standardowo montowanych 6 poduszek powietrznych i systemu ESC można dorzucić jeszcze poduszkę chroniącą kolana oraz system automatycznego hamowania w przypadku kolizji.

Początek sprzedaży nowej Kii Picanto planowany jest na drugi kwartał 2017 roku. Nie dotyczy to jedynie najmocniejszej wersji 1.0 T-GDI, która ma być oferowana dopiero pod koniec roku.