Skoda Octavia RS i Scout [oficjalnie]

Skoda postanowiła nieco odmłodzić swój najpopularniejszy model- Octavia. Pierwszą zmianą, którą zauważycie będzie na pewno nowy wzór reflektorów. Zostały one teraz podzielone na dwie części. Na liście opcji znajdą się też reflektory w pełni LEDowe. Poprawiono też nieco grill, wzór zderzaków oraz dodano do oferty nowe alufelgi.

Wewnątrz znajdziemy opcjonalny 9,2-calowy wyświetlacz dotykowy, będziemy mogli korzystać także z hotspotu WiFi. O bezpieczeństwo zadba teraz Rear Traffic Alert, Blind Spot Detect czy Predictive Pedestrian Protection.

Jeśli chodzi o silniki, gama pozostała bez zmian. Octavię można będzie zamówić z jednym z pięciu benzynowych lub czterech wysokoprężnych silników.

Wraz ze standardowym modelem na odświeżenie doczekały się także wersje Scout i RS. Ta pierwsza ma podniesione zawieszenie i dodatkowe plastikowe nadkola.

Octavia RS otrzymała bonus w postaci 10 KM. Teraz 2-litrowy silnik benzynowy generuje 230 KM i potrafi rozpędzić Skodę do 100 km/h w 6,7 sekundy. Dostępny będzie również wariant wysokoprężny z 2-litrowym TDI o mocy 184 KM przyspieszający do setki w 7,9 sekundy.