2017 SEAT Ibiza [oficjalnie]

Wczoraj jako pierwsi w Polsce zaprezentowaliśmy Wam kilka zdjęć nowej Ibizy. Dzisiaj mamy już dla Was pełną informację prasową i więcej zdjęć.

Jak już wiemy, piąta generacja Ibizy zbudowana została na nowej platformie MQB-A0.  Przez to zmienił się między innymi rozstaw osi, który zwiększył się o 95 milimetrów, jak również uzyskano więcej przestrzeni dla pasażerów. 

Stylistyka SEATa Ibizy wyraźnie nawiązuje do Leona, szczególnie w przedniej części nadwozia. Z tyłu zastosowano charakterystyczne małe lampy, które odróżniają Ibizę od większego brata.

2017 Seat Ibiza

Wewnątrz mamy już zupełnie nowy projekt. Okrągłe kształty zastąpiono prostymi liniami. Na środku deski rozdzielczej pojawił się 8-calowy dotykowy wyświetlacz systemu multimedialnego, oferujący szereg przydatnych funkcji takich jak Apple Car Play, Android Auto czy MirrorLink. System audio marki Beats z 300-watowym wzmacniaczem z pewnością zapewni świetną jakość dźwięku. Bagażnik ma teraz pojemność 355 litrów.

Na liście wyposażenia znajdziemy również system bezkluczykowy, adaptacyjny tempomat, Front Assist, kamerę cofania czy reflektory LED.

2017 Seat Ibiza

Klienci będą mogli wybierać spośród następujących wersji silnikowych:

– 1,0 TSI 95 KM 
– 1,0 TSI 115 KM
– 1.5 TSI 150 KM (dostępny wkrótce)
– 1.6 TDI 80 KM
– 1.6 TDI 95 KM
– 1.6 TDI 115 KM

Dla silników o mocy do 95 KM SEAT przewidział 5-biegową skrzynię manualną. Wszystkie mocniejsze jednostki otrzymają przekładnię 6-stopniową manualną lub 7-stopniową DSG.

SEAT Ibiza zostanie pokazany szerszej publiczności po raz pierwszy w marcu na targach w Genewie, a w salonach pojawi się już w czerwcu.