Honda CR-V (2017) oficjalnie. Ten kolor wygląda najlepiej

Honda wprowadziła na rynek piątą generację modelu CR-V. Model na zdjęciach będzie sprzedawany na rynku amerykańskim i otrzyma m.in. 1,5 l motor czterocylindrowy turbo o mocy 190 KM i 243 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W ofercie widnieje również 2,4 l silnik wolnossący o mocy 184 KM i 244 Nm. Napęd przekazywany jest na przednie lub na wszystkie cztery koła (napęd AWD opcjonalnie).

Pod względem stylistycznym samochód różni się od poprzednika innymi reflektorami, nowymi zderzakami, chromowanymi elementami oraz nieco zmodyfikowaną tylną częścią nadwozia. Wewnątrz jest więcej miejsca, natomiast podróż umilą: 7-calowy ekran z systemem multimedialnym współpracującym z Apple CarPlay i Android Auto, materiały wykończeniowe lepszej jakości, dwustrefowa klimatyzacja, elektryczny hamulec postojowy, porty USB dla pasażerów siedzących z tyłu, siedzenie kierowcy z 8 ustawieniami i 4 ustawieniami dla pasażera oraz podgrzewane przednie fotele.

Na pokładzie nie zabrakło licznych systemów bezpieczeństwa, w tym systemu wykrywania kolizji z pieszymi, systemu ostrzegania przed nieplanową zmianą pasa czy adaptacyjnego tempomatu.

Debiut będzie miał miejsce na wystawie w Los Angeles w przyszłym miesiącu, natomiast sprzedaż rozpocznie się zimą 2017 roku. Nie wiadomo, kiedy pojawi się europejska wersja modelu.