Renault Espace TCe 200 Initiale Paris doskonale sprawdza się w roli auta rodzinnego

Renault Espace nie jest już zwykłym rodzinnym minivanem. To auto, które aspiruje do klasy premium i oferuje naprawdę dużo. Sprawdziliśmy, jak jeździ mocny 200-konny wariant benzynowy w najbogatszej wersji wyposażenia Intiale Paris.

Na samym wstępie należy przyznać, że bryła nadwozia Espace wygląda bardzo atrakcyjnie i przykuwa uwagę całego otoczenia. Wewnątrz panuje podobna atmosfera – jest bardzo nowocześnie i przytulnie, a pasażerowie mogą wybrać m.in. kolor podświetlenia wnętrza czy sterować wszystkimi funkcjami z 8,7-calowego dotykowego ekranu. Ogólna stylistyka nadwozia daje wrażenie, że mamy do czynienia z samochodem z trzeciego tysiąclecia!

Wszyscy w kabinie Espace znajdą dla siebie doskonałą pozycję do podróżowania. Jest cicho i luksusowo. Materiały użyte do wykończenia wnętra stoją na bardzo wysokim poziomie i właściwie trudno jest się do czegokolwiek przyczepić. Kierowca i pasażer siedzący obok mają dodatkowo możliwość wymasowania się na wygodnych fotelach.

Wbrew pozorom, ważący 1845 kg pojazd cechuje się wysoką dynamiką. 1,6 l silnik o mocy 200 KM przyspiesza bardzo żwawo i pozwala na bezpieczne wyprzedzanie i komfortową jazdę po drogach szybkiego ruchu i autostradach. Jedynym minusem jest właściwie tylko średnie zużycie paliwa, które oscyluje w granicach 9 l benzyny na 100 km. To znacznie odbiega od obiecywanych 6,2 l paliwa na 100 km.

Zawieszenie doskonale radzi sobie z nierównościami, a jednocześnie świetnie pokonuje zakręty. Jest to głównie zasługa systemu skrętnych czterech kół 4Control, który zapewnia lepszą elastyczność, jednocześnie ułatwiając manewrowanie.

Jest więc przestronnie, bardzo wygodnie, futurystycznie i ekstrawagancko. Nie brakuje nowoczesnych systemów i właściwie ciężko jest się do czegokolwiek przyczepić. Espace jest autem takim, jakim powinien być. Nawet cena wydaje się odpowiednia. Najtańszy egzemplarz wyposażony w najsłabszy silnik benzynowy startuje od 120.900 złotych. Nasza testówka kosztuje 161.400 złotych.

Renault Espace Initiale Paris TCe 200
Silnik czterocylindrowy, benzynowy turbo 1,6 l 200 KM, napęd na przód, 8,9 do setki, 260 Nm, emisja CO2 140 g/km, bagażnik: 247-2035 l.