SEAT Leon Cupra

Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że jesteś przed wyborem swojego pierwszego samochodu. Fakt, szukanie odpowiedniego auta to bardzo stresujące i pracochłonne zajęcie; nawet, jeśli rozglądasz się za nowymi modelami. Wszakże w tym przypadku problemem nie jest historia samochodu, ale np. dobór odpowiednich kolorów, silnika, kół… Możliwości personalizacji u dilerów są właściwie nieskończone.

Skupmy się jednak na tej tańszej; moim zdaniem lepszej opcji, jaką jest samochód używany. Wyrwanie “rodzynka” jest bardzo trudne. Na co w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę? Oto kilka przydatnych porad.

1. Zawsze kupuj samochód od prywatnego właściciela lub od autoryzowanego dilera – handlarze w autokomisach mają w większości (zdarzają się oczywiście wyjątki) mnóstwo ludzi na sumieniu i złomy sprowadzane z zachodu.

2. Oglądaj samochód dokładnie z każdej strony – każdy element jest ważny. Jeśli szyba była wymieniana, poproś o fakturę potwierdzającą. Szczególną uwagę zwróć na elementy karoserii w pobliżu wymienionej szyby. Wypytuj właściciela i pokaż, że naprawdę zależy ci na kupnie dobrego samochodu.

3. Nigdy nie sugeruj się wyposażeniem, szczególnie jeśli szukasz auta, które ma powyżej 10 lat. “Musi mieć klimatyzację?” Wybij to sobie z głowy! Po co ci generator suchego powietrza i element rozwoju wielu chorób układu oddechowego, w dodatku stary?

4. Nie szukaj tylko w swojej okolicy. Nie bój się jechać po samochód oddalony o setki kilometrów. Jeśli mieszkasz w Gdańsku, a “rodzynek” trafi się w Krakowie – podejmij decyzję o wyjeździe w maksymalnie 10 minut. Jeśli tego nie zrobisz – zrobi to kto inny.

5. Spróbuj wyczuć, jak do sprawy podchodzi sprzedający. Staraj się z nim szczerze porozmawiać. Zalecam także przejście na Ty. Jeśli ma coś na sumieniu, może zmięknąć…

6. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości na temat stanu samochodu, wypytaj sprzedającego lub udaj się do serwisu autoryzowanego dilera. Nie polegaj wyłącznie na mierniku lakieru.

Powyższe rady zdecydowanie zwiększą twoją szansę na kupno dobrego samochodu używanego.

Bardzo ciekawego Volkswagena Polo na stronie internetowej Volkswagen używane możecie dostać już za 34.900 złotych. W tej cenie otrzymujecie 90-konny miejski samochód z klimatyzacją i przebiegiem niespełna 10.000 km!

4 komentarze
  1. Punkt pierwszy jest najważniejszy, nie wiem czemu nikt się za tych nieuczciwych handlarzy nie wziął, powinni im takie kary doładować, żeby nie opłacało się oszukiwać ludzi.

  2. liczyłem na jakiś poważniejszy artykuł, np. opinie o autotesto, a nie żeby jechać obejrzeć, żeby się rozczarować i kupić bo sprzedawca “obniżył cenę”, z tym kupowaniem od prywatnego właściciela to też o niczym nie świadczy i o zgrozo nawet w salonie trafiają się auta spawane z kilku… auto może mieć wady jak np. klimatyzacje do nabicia, która jest po prostu popsuta, albo pierwszy właściciel ale uwaga w kraju

    liczyłem na jakieś fachowe rady, liczyłem na obnażanie sztuczek handlarzy itp. zawiodłem się niestety

    reasumując artykuł o niczym aż wstyd, że osoba która jest dziennikarzem motoryzacyjnym posuwa takie pierdoły, to już druga rzecz która mnie tutaj negatywnie zaskoczyła, a było to odkrywcze gadanie, który olej silnikowy jest lepszy czy mineralny, czy syntetyczny… można się złapać za głowę, bo olej mineralny to się dolewało do malucha, nie do nowoczesnego silnika

  3. Jestem akurat na świeżo i też uważam, że punkt pierwszy jest najważniejszy. Nigdy nie sugerowałem się tym, że auto ma jakieś dodatkowe wyposażenie a to gdzie kupimy będzie nam odzwierciedlało kolejne lat z “nowym samochodem”. Mogę polecić Otosferę jako sprawdzonego dealera.

Komentowanie zostało wyłączone.