Na pewno coraz częściej zdarzy się wam zobaczyć samochód, który charakteryzuje się niecodziennym, najczęściej matowym kolorem nadwozia. W rzeczywistości mówimy o aucie oklejonym folią, która ma bardzo pozytywny wpływ na oryginalny lakier samochodu. Jakimi konkretnie zaletami charakteryzuje się taki zabieg?

Nadwozie samochodu oklejonego folią jest całkowicie odizolowane od świata zewnętrznego. To oznacza, że oryginalnemu malowaniu nie straszne są wszelkie opady, zabrudzenia paliwem czy kamienie rzucane spod kół innych samochodów. Lakier jest także zabezpieczony przed blaknięciem, co z pewnością zwiększy wartość auta przy jego odsprzedaży.

Wyobraź sobie następującą sytuację. Parkujesz swój ukochany samochód w centrum miasta w południe obok zatłoczonego deptaka. Dookoła tysiące ludzi z torebkami, plecakami, zegarkami na rękach… Jeden ze spieszących się przechodniów przemierza obok twojego samochodu i niechcący zahacza suwakiem plecaka o ciągle pucowane i zadbane przez Ciebie najlepszymi środkami chemicznymi nadkole. W rezultacie karoseria samochodu jest bogatsza o nową rysę. Inna sytuacja – postanowiłeś zrobić zakupy pod supermarketem i zaparkowałeś autem obok zdezelowanego 20-letniego złoma, którego właściciel nie szanuje własności innych i podczas wsiadania uderza zardzewiałymi drzwiami o twój roczny samochód za 150.000 złotych. Rysa, zdenerwowanie, a potem płacz i lament…

Czy można było zminimalizować skutki tych incydentów? Oczywiście; wystarczyło wcześniej zdecydować się na folie, która chroni przed takimi i podobnymi sytuacjami, powodującymi uszkodzenia lakiernicze na samochodzie.

Komu powierzyć oklejenie samochodu? Jedną z firm oferującą takie usługi jest 3M Centrum Inspiracji, która oferuje różne kolory i rodzaje folii w zależności od preferencji klienta. W ofercie można znaleźć m.in. folię do całkowitego oklejenia serii 1080 z podwójnie wylewaną folią winylową, nie wymagająca stosowania warstw ochronnych. Warto także wiedzieć, że oklejenie samochodu jest całkowicie odwracalne bez żadnych skutków ubocznych.

Nie żałujmy zatem pieniędzy na zabezpieczenie samochodu, szczególnie jeśli kosztował nie małe pieniądze.

Na wideo poniżej możecie zobaczyć przykład oklejonego Ferrari, które wzbudza podwójne zainteresowanie wśród przechodniów w Dubaju…

2 komentarze
  1. takie zabezpieczenie auta czy to o spodu jeśli chodzi o wewnętrzne części czy to karoserii to świetna sprawa. sam 2 miesiące temu machnąłem sobie podwozie full dipem. dostałem od kumpla namiar na ten profil facebook.com/Full-Dip-Polska-1740607272886704/ i tam dopiero pokazują możliwości tych płynnych folii natryskowych. Można sobie tym zabezpieczyć właśnie autko przed korozją, złą pogodą albo jakimiś mechanicznymi uszkodzeniami czy zarysowaniami. Kumpel akurat odświeżał karoserię i machnął sobie czarny mat i też wyszło świetnie.

Komentowanie zostało wyłączone.