Wyobraź sobie – miejski samochód, który na przejechanie 100 km potrzebuje jedynie 2,64 l paliwa. Niemożliwe? A jednak. Shell zaprezentował koncepcyjny model, który powstał przy współpracy z twórcą McLarena F1. Chodzi oczywiście o Gordona Murray’a.

Shell Concept Car został opracowany w taki sposób, aby zużywał połowę energii, jaką wytwarza standardowy miejski “maluch”. Postawiono więc na specjalnie dobrane materiały, aerodynamiczne nadwozie i oszczędną konstrukcję silnika. Specjalnie dla tego auta wyprodukowano także specjalny olej silnikowy.

A na jakim oleju pracuje mój samochód?

Co ważne specjaliści Shell chwalą się, że sam olej silnikowy oraz inne smary pozwoliły obniżyć spalanie o 5%.

Jaki powinien być olej silnikowy? Poradnik

Shell Concept Car waży 550 kg, natomiast wiele z jego części zostało wykonanych w technologii druku 3D. I choć niewielkie wymiary mogą u niektórych powodować obawę poważnych obrażeń podczas wypadku – nic z tych rzeczy. Wytrzymała konstrukcja cechuje się wysoką wytrzymałością i oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Czy Shell Concept Car trafi do produkcji? Póki co, jest to tylko koncept; powstawanie takich i podobnych modeli jest jednak nieuniknione, dlatego na pewno nie będę zdziwiony, jeśli zobaczę na ulicach podobnego twora w ciągu kilku najbliższych lat.

Jak oszczędzać Paliwo? OBEJRZYJ:

https://www.youtube.com/watch?v=dvFBQ7EPZ3U

Via: Shell

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.