Niezwykle mocne BMW 335i e91 [tuning]

Zazwyczaj nie pokazujemy Wam samochodów tuningowanych indywidualnie przez właścicieli. Częściej są to po prostu propozycje firm tuningowych, do których możemy oddać swoje auto. Tym razem zrobimy jednak wyjątek, ponieważ prezentowane BMW zrobiło na nas ogromne wrażenie.

Szary matowy kolor, dodatki z włókna węglowego, spory dyfuzor z końcówkami układu wydechowego Akrapovic i grafitowe felgi, spod których wyglądają duże żółte zaciski hamulcowe. Te wszystkie elementy zgrywają się w sposób idealny ze zgrabną sylwetką BMW e91.

Pomyślicie pewnie, że to wersja 320d po chiptuningu. Nic bardziej mylnego. Pod maską znajduje się 3-litrowy silnik benzynowy N54 znany z 335i. Oczywiście nie pozostał on seryjny. Właściciel postanowił zamontować dwie większe turbosprężarki, dzięki którym uzyskuje doładowanie na poziomie nawet 2 barów. To, w połączeniu z pozostałymi modyfukacjami(m.in. 3,5-calowy downpipe, przeprogramowanie ECU, wtrysk metanolu) pozwoliło na „wydmuchanie” aż 813 KM i 1024 Nm. Robi wrażenie, prawda?