Shell Helix Ultra z Laurem Konsumenta TOP MARKA 2016!

Shell Helix Ultra 5W-40 pracuje w moim Lexusie IS 250 już pół roku. Od momentu zalania, aż do dzisiaj (przejechałem blisko 9000 km) samochód pracuje w nienaganny sposób. Chwaliłem się nawet cichszą pracą silnika i lepszą reakcją na gaz.

Mało kto pewnie pamięta jeszcze moje obawy przed zmianą oleju, wszakże nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z olejami Shell, a do testów posłużył mi mój prywatny, wymarzony samochód. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Chętniej zabieram Lexusa w trasy i mam absolutną pewność co do jego prawidłowej pracy w moim silniku V6. Tej pewności dodało mi także ostatnie doniesienie o zdobyciu przez Shell Helix Ultra tytułu Laur Konsumenta TOP MARKA 2016, w kategorii jakość produktu. A to oznacza, że perfekcyjne właściwości olejów silnikowych Shell wyprodukowanych w innowacyjnej Technologii Shell PurePlus zauważyłem nie tylko ja.

TOP MARKA 2016

Warto dodać, że to już szósta nagroda przyznana olejom Shell. Oleje Shell Helix Ultra zostały wprowadzone na rynek w 2014 roku i są produkowane z gazu ziemnego. Oleje wyprodukowane w ten sposób mniej zanieczyszczają silnik, bardziej dbają o jego kondycję, cechują się lepszą lepkością oraz mają niższy współczynnik tarcia.

Jak się również okazało po 5000 km moich testów, samochód zalany olejem Shell Helix Ultra wyróżnia się także lepszą kulturą pracy i zużywa mniejsze ilości paliwa.

Gratulacje dla Shell!