Porsche 911R [Genewa 2016]

Oto jedna z najciekawszych moim zdaniem premier tegorocznego salonu w Genewie dla fanów prawdziwej przyjemności z jazdy. Porsche 911R. Jest to nic innego jak Porsche 911 GT3 RS z manualną skrzynią biegów.

Nadwozie może nie zdradza za bardzo z czym mamy do czynienia. Na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że jest to jakaś zwykła Carrera S z czerwonymi paskami. Porsche nie zdecydowało się na zamontowanie wielkich spoilerów czy wlotów powietrza jak w GT3 RS. Moim zdaniem szkoda. Chociażby dyskretny spoiler typu ducktail świetnie by się tu wkomponował.

Nad tylną osią drzemie 4-litrowa jednostka generująca 500 KM oraz 460 Nm. W połączeniu 6-stopniową manualną skrzynią biegów, która przekazuje całą moc na tylną oś wrażenia z jazdy Porsche 911R muszą być genialne. Przyspieszenie do setki trwa 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 323 km/h.

Zapomniałem wspomnieć o masie własnej, wynosi ona 1370 kg, czyli o 50 kg mniej niż w przypadku GT3 RS! Jak tego dokonano? Między innymi błotniki oraz maska z włókna węglowego, magnezowy dach, szyby z tworzywa sztucznego oraz brak tylnej “kanapy”.

Wnętrze to gratka dla fanów klasycznego stylu. Fotele kubełkowe częściowo obszyto klimatycznym materiałem, a zegary otrzymały zielone cyfry.