Nowe Renault Scenic [Genewa 2016]

Obok odświeżonego Megane Grandtour na stoisku w Genewie stanął całkowicie nowy Scenic. Francuski producent zapewnia, że nowy model zawiera cechy samochodu kompaktowego i minivana, który świetnie radzi sobie na zatłoczonych drogach. Takie połączenie wymagało przeprowadzenia kilku wizualnych sztuczek.

Na zdjęciach Scenic został wyposażony w 20-calowe koła, ale w ofercie pojawi się możliwość wyboru kół o mniejszym rozmiarze.

W wyposażeniu Scenica nie zabraknie wielu nowoczesnych systemów, w tym AEBS (aktywny system hamowania awaryjnego), Pedestrian Detection jako standardowe wyposażenie oraz wielu rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa. Na konsoli środkowej zamontowano 8,7-calowy wyświetlacz dotykowy z systemem R-LINK2, znany z Talismana. Za odpowiednie wrażenia akustyczne będzie odpowiadał BOSE Surround Sound wraz z 11 głośnikami o dużej mocy. Nowością jest także możliwość wyboru egzemplarza pomalowanego dwoma kolorami (opcja dostępna od drugiej wersji) oraz system Multi-Sense, dający możliwość wyboru jednego z pięciu trybów jazdy.

Lista silników obejmuje dwie jednostki benzynowe oraz szeroką gamę diesli Energy dCi o mocy od 95 KM do 160 KM. Jeszcze w tym roku oferta zostanie wzbogacona o wariant Hybrid Assist – połączenie silnika wysokoprężnego z silnikiem elektrycznym.

Jeśli chodzi o praktyczność, nowy Scenic oferuje 572 l pojemności bagażnika. Znacznie ciekawiej wygląda za to łączna pojemność wszystkich schowków – wynosi aż 63 l!