Mercedes GLE 63 AMG od Brabus [tuning]

Niemiecka firma tuningowa Brabus zaprezentowała własną wizję Mercedesa GLE 63 AMG, który został wyposażony w bodykit wykonany z włókna węglowego, ogromne aluminiowe felgi i oczywiście kilka modyfikacji w silniku, które poważnie zwiększyły moc silnika.

Konkretnie, 5,5 l silnik V8 twin-turbo otrzymał nowe turbo, przeprogramowaną jednostkę sterującą pracą silnika i współpracuje z innym wydechem. W efekcie moc wzrosła do 700 KM i 960 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwsza setka pojawia się na liczniku w czasie 4,0 s, natomiast wskazówka prędkościomierza kończy swój bieg dopiero na wartości 300 km/h.

I choć są to raczej zadowalające osiągi, inżynierowie Brabus doskonale zdają sobie sprawę, że nie wszystkich one zadowolą. Specjalnie dla dla takich osób Niemcy na życzenie mogą zwiększyć moc do 850 KM i… 1.450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Korzyści w przypadku przyspieszenie i prędkości maksymalnej są niewielkie – 3,8 s i 320 km/h, ale moment obrotowy 1,450 Nm w aucie ważącym ponad 2 tony…