Nowy Hyundai Tucson bardzo dobrze przyjął się na rynku europejskim, dlatego nic dziwnego, że Koreańczycy robią wszystko, aby podtrzymać wysokie zainteresowanie uterenowionym modelem. W tym celu Hyundai ogłosił właśnie wprowadzenie do oferty nowej propozycji silnikowej. Chodzi o jednostkę o pojemności 1,7 l CRDi, która została zmodyfikowana w taki sposób, aby wykrzesać 141 KM i 340 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 1.750 obr/min.

Nowy silnik, a właściwie jego odmłodzona i szybsza wersja (1,7 CDRi nie jest nowością w gamie Hyundai’a) dostępny jest wyłącznie z 7-biegową przekładnią automatyczną 7DCT. Jest to skrzynia z dwoma sprzęgłami, która pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 11,5 s oraz uzyskanie prędkości maksymalnej 185 km/h. Co ważne, zmodyfikowany motor emituje do atmosfery mniej CO2 i zużywa mnie paliwa. Szacuje się, że są to wartości odpowiednio 129 g/km oraz 4,9 l oleju napędowego na 100 km. Oczywiście silnik jest standardowo wyposażony w system Stop&Go.

Trzecia generacja Tucsona jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Klienci mieszkający na Starym Kontynencie zamówili ponad 115.000 egzemplarzy, mimo że samochód został zaprezentowany jesienią ubiegłego roku…