BMW Vision Next 100 Concept [zdjęcia]

BMW jest już z nami 100 lat! Z tej okazji bawarska marka przygotowała koncepcyjny model Vision Next 100 Concept, który ma zapowiadać co BMW zamierza wprowadzić do swoich samochodów w przeciągu następnych 100 lat.

Vision Next 100 Concept zaprojektowano w nadwoziu sedan, jednak z mocno opadającą linią dachu. Zastosowano zatem zabieg znany między innymi z Serii 6 oraz Serii 4 Gran Coupe. Czyżby to oznaczało, że BMW postawi głównie na tego typu konstrukcje?

Samochód oczywiście ma posiadać opcję jazdy autonomicznej, ale nie oznacza to rezygnacji z przyjemności z jazdy. Auto może przejść także w tryb „Boost”, który zapewnia kierowcy pełną kontrolę nad samochodem.

Nowością jest system „Alive Geometry”, którego działanie zaprezentowano na kilku filmach(link poniżej). Ma on jeszcze mocniej zwiększyć interakcję samochodu z kierowcą.

Vision Next 100 Concept jest pierwszym z czterech modeli koncepcyjnych zapowiedzianych przez BMW. Następnym będzie Rolls-Royce Grand Sanctuary, który zobaczymy w czerwcu. Po nim BMW zaprezentuje nam koncept MINI oraz motocykla.