Seat oficjalnie zaprezentował nam model Ateca. Jest to pierwszy SUV tej hiszpańskiej marki. Rok temu w Genewie mogliśmy oglądać model 20V20, który był zapowiedzią tego rodzaju nadwozia.

Samochód zbudowano na platformie MQB. Stylistycznie niestety nie jest zbyt ciekawie, projektanci mogli się nieco bardziej postarać, żeby bryła bardziej nawiązywała do hasła “Auto Emocion”. Wnętrze z kolei żywcem przejęto z Leona. POjemność bagażnika w wersji standardowej wynosi 510 litrów, natomiast przy zamówieniu napędu na cztery koła 4Drive kurczy się ona do 485 litrów.

Za napęd Seata Ateca odpowiedzialny może być jeden z pięciu dostępnych silników. Na liście jednostek benzynowych mamy litrowego 3-cylinrowca o mocy 115 KM oraz 1,4 TSI o mocy 150 KM. Dodatkowo w ofercie znajdziemy także 1,6 TDI o mocy 115 KM oraz dwie jednostki 2,0 TDI w wariantach 150- oraz 190-konnym. Klient może zamówić skrzynię manualną lub dwusprzęgłowy automat, a także napęd na przednią lub obie osie.

Producent mówi także o możliwości dołączenia wkrótce odmiany Cupra, która napędzana by była 2-litrowym silnikiem benzynowym TFSI o mocy 290 KM. Poniżej rendering projektanta x-Tomi.

Seat Ateca Cupra

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.