Lubię wyzwania. Jakakolwiek możliwość sprawdzenia siebie w przeróżnych warunkach pozwala mi siebie poznać – no bo kto wie, jak rzeczywiście zachowałbym się podczas pokonywania dżungli, albo jak wyszłoby mi zmierzenie się z syberyjską tundrą?

A skoro już przy dżunglach i tundrach jesteśmy, to między innymi w takich warunkach sprawdzili się Adrien Brody, Tom Hardy i Henry Cavill znani z wielkiego ekranu oraz Mika Salo i Neil Hodgson, gwiazdy sportów motorowych. Panowie wzięli udział w “Shell Helix Driven to Extremes”, czyli wyprawy w nieznane, sprawdzające przy okazji jakość paliwa i pracę olejów silnikowych Shell.

W skrócie, wszyscy wyżej wymienieni uczestnicy “Shell Helix Driven to Extremes” pokonali tysiące kilometrów zmodyfikowanym Nissanem z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 4,2 l, wyposażonym w manualną skrzynią biegów. Auta zmodyfikowano poprzez montaż licznych dodatków (w tym wyciągarka, systemy łączności, itp.), które na pewno przydały się podczas pokonywania syberyjskich szlaków, gdzie temperatura dochodzi do -60 stopni Celsjusza, czy na pustyni Taklamakan (tutaj temperatura często przekracza +50 stopni!).

Nissany pracowały na oleju silnikowym Shell Helix, natomiast wszystkie tankowano wyłącznie paliwem Shell.

Efekt? Wszystkie auta pokonały wyznaczone trasy bez żadnych awarii silnika. To uświadamia, jak ważne jest więc dobranie odpowiedniego oleju silnikowego i paliwa. Ty też możesz dobrać odpowiedni olej silnikowy do swojego samochodu – wystarczy, że klikniesz tutaj.