Novitec Torado N-Largo

Jakiś czas temu świat motoryzacyjny obiegły zdjęcia tajemniczego niebieskiego egzemplarza Lamborghini Huracan. Posiadał on wielkie skrzydło i poszerzone nadkola. Wszyscy zastanawiali się jaką tym razem odmianę szykuje dla nas włoski producent. Teraz wszystko się wyjaśniło. Przyłapane auto to Lamborghini Huracan po tuningu Noviteca.

Pełna nazwa tego projektu to Novitec Torado N-Largo. Oprócz wspomnianych wyżej poprawek stylistycznych i aerodynamicznych może się pochwalić niezłą mocą. Z 5,2-litrowego silnika V10 wykrzesano aż 860 KM i 960 Nm. Wszystko to dzięki zastosowaniu kompresora. Nie znamy jeszcze oficjalnych czasów przyspieszenia oraz prędkości maksymalnej, ale musicie być przygotowani na wszystko, seryjny Huracan przyspiesza bowiem do setki w 3,2 sekundy a dysponuje mocą ‘zaledwie’610 KM.

Nie wspomniałem jeszcze o obniżonym o około 35 milimetrów zawieszeniu oraz kutych 20- i 21-calowych felgach, które są o 2,3 cala szersze od standardowych. Wnętrze będzie wyglądało natomiast tak jak zażyczy sobie klient, nie ma tu żadnej reguły.

Tuner zamierza sprzedać jedynie 25 egzemplarzy Torado N-Largo i jest w stanie zbudować swój projekt na Lamborghini klienta lub przygotować dla niego wszystko od podstaw.