Shell Helix

Dobór oleju silnikowego nie jest prostą sprawą – tym bardziej dzisiaj, gdy silniki są zdecydowanie bardziej zaawansowane technicznie i wybór oleju może spowodować trwałe uszkodzenia. To właśnie olej odpowiada za umożliwienie jednostce napędowej pracy w komfortowych warunkach; to, żeby podzespoły odpowiednio się schładzały, drgania zostały wyeliminowane, a wszelkie szkodliwe zanieczyszczenia usuwane.

Olej mineralny czy syntetyczny? Zobacz poradnik

Każdy – bez względu na model samochodu – przed zalaniem silnika olejem, powinien zatroszczyć się o odpowiedni wybór. Na przykład Shell oferuje klientom specjalne narzędzie online, które za pomocą kilku kliknięć, pomoże Tobie wybrać odpowiedni olej.

Na jakim oleju pracuje silnik mojego auta?

Jeździsz Audi A4 1.8T Avant z S-Tronic? Shell podpowiada, że doskonałym wyborem będzie Helix Ultra Professional AV-L 5W-30. Możesz jednak wybrać standardowy olej Helix Ultra 5W-40.

Olej silnikowy Audi A4

A może w twoim garażu stoi Skoda Fabia II z silnikiem 1.6 16V MPI? Standardowym wyborem w tym przypadku będzie Helix Ultra ECT 5W-30.

Olej silnikowy Skoda Fabia

Jeśli nie jeździsz ani Audi A4, ani Fabią, w prosty sposób możesz sprawdzić zalecenia dla silnika twojego samochodu. Wystarczy, że wejdziesz na oficjalną stronę Shell, a reszta jest już bardzo prosta.

Kliknij i ZOBACZ, JAKIE TO PROSTE.

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.