LUMMA Range Rover Sport SVR [tuning]

W tym roku Range Rover wprowadził do swojej oferty niezwykle szybki model Sport SVR. Jego 5-litrowa V8 generuje aż 550 KM i 680 Nm. Jeśli jednak zostało Wam jeszcze trochę pieniędzy na koncie, możecie sie zgłosić do tunera Lumma, który pomoże Wam je wydać.

Mowa o pakiecie tuningowym składającym się zarówno z elementów stylistycznych jak i mechanicznych. Jeśli chodzi o te pierwsze, otrzymamy pełny bodykit składający się ze zderzaków, progów bocznych, poszerzonych nadkoli oraz spoilera. Za 22-calowymi felgami pojawią się natomiast kolorowe zaciski hamulców.

Lumma CLR SVR

To jednak jeszcze nie wszystko. Wnętrze także poddano modyfikacjom. Sportowa kierownica, jaskrawe fotele, czy akcenty z czarnego aluminium z pewnością wprowadzą powiew świeżości.

Najlepsze zostawiłem jednak na koniec. Basowo pomrukująca jednostka skryta pod maską generuje teraz aż 630 KM. Istnieje także opcja zwiększenia mocy nawet do 680 KM, ale tylko w przypadku gdy na danym rynku nie obowiązują restrykcyjne ograniczenia dotyczące emisji spalin. Nie wiemy jednak o ile szybszy jest Range Rover po takich operacjach, tym niestety Lumma się nie pochwaliła. Przypomnę tylko, że seryjny Range Rover przyspiesza do setki w 4,5 sekundy.

Lumma także nie podała ceny tych wszystkich modyfikacji, ciekawe dlaczego…

Lumma CLR SVR