Jedną z cech supersamochodów jest to, że potrafią rozpalać dusze nawet największych ignorantów na świecie – nie ważne czy jest to dziecko, facet w średnim wieku, kobieta czy emeryt – obok krwistoczerwonego Ferrari czy białego Lamborghini Aventador nikt nie przejdzie obojętnie, a przeważnie kończy się na komentarzach, zdjęciach i materiałach wideo.

Jedną z mekk, do której powinien udać sie każdy fan najgorętszych samochodów jest Monte Carlo. To właśnie na drogach Monako w “polskiego Passata” zamienia się Bentley za pół miliona dolarów, a seryjnym i prostym modelem Ferrari dysponuje chyba większość mieszkańców.

Rynek jest obfity w mnóstwo gorących modeli samochodów, dlatego postanowiliśmy przygotować pięć – naszym zdaniem – najbardziej gorących samochodów, o jakich było nam do tej pory zobaczyć lub usłyszeć. Oto i ona (kolejność absolutnie przypadkowa).

1. Ferrari LaFerrari

laferrari

Włoski potwór jest nie tylko jednym z najbardziej agresywnie wyglądających supercarów na świecie. Potężna moc generowana z dwóch silników – benzynowego V12 o pojemności 6,3 l i mocy 789 KM oraz jednostki elektrycznej o mocy 163 KM (łączna moć 950 KM!) pozwala na osiągnięcie setki w 2,9 s oraz osiągnięcie 300 km/h w zaledwie… 15 sekund. Warto dodać, że LaFerrari powstanie w zaledwie 499 egzemplarzy.

2. Bugatti Veyron

Bugatti Veyron

To legenda – tego modelu nie pomija się w żadnym rankingu dotyczącego supersamochodów lub ich gorących odpowiedników. Model ten na rynku istnieje od 2005 roku i wciąż należy do grona najszybszych samochodów na świecie. Prędkość maksymalna ponad 400 km/h potrafi zrobić wrażenie nawet na doświadczonych pilotach odrzutowców!

3. Koenigsegg One:1

Koenigsegg One:1

To auto, które dysponuje silnikiem V8 o mocy 1360 KM i waży… 1360 kg. 400 km/h osiąga w czasie 20 sekund. Prędkość maksymalna? 440 km/h. Supersamochód miał swoją motoryzacyjną premierę podczas targów w Genewie i powstanie zaledwie w sześciu egzemplarzach…

4. Pagani Huayra

Pagani Huayra

Huayra to jeden wielki absurd – absolutny brak logiki! Całość wykonana z włókna węglowego i aluminium wygląda obłędnie i oferuje kapitalne osiągi dzięki 730-konnej jednostce V12 z AMG. W dodatku cała moc przekazywana jest wyłącznie na tylne koła… Prędkość maksymalna? 380 km/h!

5. BetMobile Royal Panda

Betmobile

Auto stworzone na wzór tego z “głupich i głupszych”. Jest on własnością kasyna RoyalPanda.com i można go wygrać w jednym z przeprowadzanych właśnie konkursów… Dlaczego pojawił sie w naszym rankingu? Wystarczy, że na niego popatrzycie. Ten samochód to jeden wielki materiał – wygląda i grzeje jak sweterek od twojej babci. MUSI BYĆ GORĄCY!

Swoje typy możecie dodawać w sekcji komentarzy poniżej.