Po świecie jeździ już 8 milionów hybryd Toyoty

Od 1997 roku, kiedy to do seryjnej produkcji trafił Prius – pierwsza hybryda, Toyota sprzedała łącznie ponad 8 milionów aut z napędem tego typu(Toyota+Lexus). Producent twierdzi, że dzięki temu do atmosfery wyemitowano o 58 milionów ton CO2 mniej, niż gdyby zamiast tych 8 milionów hybryd jeździły auta z napędem benzynowym.

Najwięcej z nich jeździ oczywiście w Japonii, bo niemal połowa. W Europie zarejestrowano niespełna milion egzemplarzy hybrydowych Toyot, natomiast w Północnej Ameryce ponad 2,5 miliona.

Toyota hybryda sprzedaż

2 komentarze do wpisu „Po świecie jeździ już 8 milionów hybryd Toyoty”

  1. Brakowało mi takiego zestawienia. Nie ma co się dziwić że po Japonii jeździ najwiecej hybryd. Toyota w tej dziedzinie przez te 18 lat zrobiła bardzo duży krok na przód. Oby tak dalej.

  2. Wygląda na to że ludzie w końcu zrozumieli , że hybrydy przynoszą bardzo dużo korzyści z użytkowania , takich jak mniejsze koszty eksploatacyjne czy oszczędność na paliwie , no cóż nawet w Polsce możemy zauważyć wzrost sprzedaży tych samochodów a to już o czymś świadczy bo nasz naród przeważnie podchodzi sceptycznie do takich rzeczy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.