Audi S8 Plus

Jeśli standardowe Audi S8 to dla Was zbyt mało, niemiecki producent przygotował niespodziankę – jeszcze mocniejsze Audi S8 Plus. Pod maską ukryto odświeżone 4-litrowe, podwójnie doładowane V8, które teraz generuje aż 605 KM i 700 Nm(750Nm przy opcji overboost).

Dodatkowe 85 KM uzyskano dzięki zastosowaniu nowego sterownika silnika, nowego układu wydechowego oraz zmienionej geometrii łopatek turbin. Moc oczywiście przenoszona jest na wszystkie cztery koła za pomocą 8-biegowej przekładni tiptronic. Pierwszą setkę na liczniku zobaczymy już po 3,8 sekundy, a opcjonalnie ogranicznik prędkości maksymalnej możemy podnieść do 305 km/h(pakiet Dynamic).

Dokupując pakiet “Dynamic” otrzymamy dodatkowo karbonowo-ceramiczne hamulce oraz sportowy układ wydechowy.

Z zewnątrz wersję Plus będziecie mogli rozpoznać między innymi po przyciemnionych światłach z przodu i z tyłu, czarnym dyfuzorze, karbonowym spoilerze, nakładkach na lusterka oraz srebrnym matowym lakierze. Są to opcje dostępne tylko w wersji Plus, ale oczywiście nie każdy egzemplarz musi tak wyglądać.

Audi S8 Plus będzie dostępne od jesieni tego roku, tylko w wersji krótkiej. Ceny w Niemczech zaczynać się będą od 145,200€.