Renault Talisman 2016 oficjalnie

Renault oficjalnie przedstawiło zupełnie nowy model klasy średniej, który jest jednocześnie następcą Laguny i Latitude. Oto nowe Renault TALISMAN.

Talisman powstał na platformie CMF i mierzy 4,85 m długości, 1,87 m szerokości i 1,46 m wysokości, przy rozstawie osi 2,81 m (pojemność bagażnika wynosi 608 litrów).

Auto zostało zaprojektowane zgodnie z najnowszą filozofią stylistyczną francuskiego producenta. Do jednej z najbardziej charakterystycznych cech TALISMANA należą światła do jazdy dziennej LED w kształcie litery C. Technologia LED znalazła miejsce także w tylnej części samochodu.

Wnętrze oferuje ponad 25 litrów przestrzeni w schowkach w całej kabinie Renault TALISMAN. Nie zabrakło także sterowanych w 10 kierunkach foteli z przodu z funkcją masażu oraz ogromnej przestrzeni na nogi – 262 mm (jedna z największych wartości w klasie).

Podstawowa wersja TALISMANA będzie wyposażona w 4,2-calowy wyświetlacz centralny. Te lepsze egzemplarza otrzymają 8,7-calowy ekran dotykowy z systemem infotainment R 2-Link, współpracujący z 13-głośnikowym systemem audio BOSE.

Renault Talisman będzie dostępne z silnikami:

TCe 150
TCe 200
dCi 110
dCi 130

Silniki benzynowe współpracują z 7-biegową dwusprzęgłową skrzybią biegów, podczas gdy diesle można zamówić z 6-biegową manualną przekładnią.

W ofercie pojawi się także wariant dCi 160, który może działać tylko z 6-biegową przekładnią.

Do głównych konkurentów TALISMANA zaliczamy Volkswagena Passata, Forda Mondeo oraz Toyotę Avensis.