Kiedy ostatnio widziałeś Seata Toledo? Spotkanie może okazać się sporym zaskoczeniem. Gdyby chcieć go opisać jednym słowem, najwłaściwszym byłoby- rozsądek.

Rozsądnie zaplanowana przestrzeń

Seat Toledo został posadzony na platformie A05+. Dla przybliżenia, to ta wykorzystywana w konstrukcji Skody Rapid. Jego bryła osiąga aż 448 cm długości i uwierz, tym razem ma to spore znaczenie. Twoi nawet wysocy pasażerowie nie będą trzymać kolan pod brodą. Długość przekłada się również na pojemność bagażnika. Niezależnie od tego, czy zechcesz przewieźć nowy telewizor, czy musisz zabrać ze sobą pół domu na wakacje, zmieścisz wszystko. Pojemność kufra to 550 litrów! Spore osiągnięcie, nie tylko dla hatchbacka. Tak, tak, dla hatchbacka. Linia do złudzenia przypomina eleganckiego sedana, ale gdy uniesiesz klapę, w górę ruszy cała szyba. Poza pojemnością powierzchni bagażowej zyskujesz jednocześnie łatwość dostępu.

Rozsądnie znaczy bezpiecznie

Seat postawił w Toledo na bezpieczeństwo. Szczyci się 5 gwiazdkami w testach EURO NCAP. Pojazd został wyposażony w asystenta kontroli dostępu. Kiedy znajdziesz się w niebezpieczeństwie, znaki wizualne i dźwiękowe pomogą Ci uniknąć kolizji. Jeśli jednak dojdzie do zderzenia, przejmie kontrolę i pomoże Ci bezpiecznie się zatrzymać dzięki systemowi hamulca pokolizyjnego. Możesz liczyć na wsparcie również w razie poślizgu. Uzyskasz je ze strony elektronicznego programu stabilizującego, który tak pokieruje pracą hamulców, układu kierowniczego i gazu, byś wyszedł z poślizgu bez szwanku. Jest też bardzo „opiekuńczy”. Kiedy wyczuje Twoje zmęczenie, „zaprosi” Cię na kawę…

Rozsądnie wyważone detale

Seat Toledo ma do zaoferowania sporo rozwiązań ułatwiających życie. Wyważone i solidnie wykonane wnętrze zawiera intuicyjne w obsłudze wyposażenie. SEAT Media System zapewni Ci stały dostęp do Twoich cyfrowych zasobów. Nie przeoczysz żadnego maila, a podróż uprzyjemni Ci słuchanie Twojej własnej muzyki. Peryferia możesz podłączyć za pomocą AUX, USB i Bluetooth. Czytelność zapewni Ci natomiast 5-calowy ekran. Pozwoli on również na komfortowe korzystanie z nawigacji potrafiącej unikać korków. Podczas cofania będziesz mógł śledzić obraz z kamery umieszczonej w tylnym zderzaku, co zdecydowanie ułatwi Ci parkowanie, nawet w nieprzyjaznych miejscach. Dodatkowo, będą Cię wspomagać czujniki parkowania. Podczas dłuższej trasy z pewnością pomocny okaże się tempomat. Toledo dostał również system Highway Assist, który dopasowuje zasięg reflektorów do prędkości.

Rozsądnie to oszczędnie

„Serce” Seata Toledo jest bardzo wydajne. Można je wybrać spośród trzech silników benzynowych i trzech silników diesla. Osiągnięcie 3,7l/100 km w trasie i 5,6l/100 km w mieście to ulga dla portfela. Kompilacja komfortu podróżowania, dostępnego wyposażenia, ilości miejsca wewnątrz, osiągów silnika i parametrów spalania oraz ceny zakupu da w odpowiedzi solidny budżetowy pojazd dla całej rodziny na dłuższe i krótsze podróże.