Seat Ibiza 2015 facelifting [59 zdjęć]

Seat postanowił odświeżyć model Ibiza fundując mu delikatny facelifting. Odmłodzone egzemplarze trafią do europejskich salonów późnym latem tego roku.

Z zewnątrz zmieniło się bardzo niewiele. Reflektory posiadają teraz światła do jazdy dziennej w technologii LED, oferta felg powiększyła się o nowe 16- i 17-calowe wzory, a także będzie można pomalować auto na dwa nowe kolory: Moonstone Grey oraz Chilli Red.

Dodatkowo, klient będzie mógł zdecydować się na specjalny pakiet kolorystyczny, który pozwala na pomalowanie niektórych akcentów(na zewnątrz i wewnątrz) innym lakierem niż reszta nadwozia. W środku znalazło się miejsce na nowy system infotainment z funkcją MirrorLink, który pozwoli pasażerom synchronizację z własnym smartfonem.

Seat współpracuje teraz także z Samsungiem i będzie przy zakupie oferował Samsunga Galaxy A3 z zainstalowaną aplikacją Seat ConnectApp. Pozwoli ona między innymi na odczytywanie głosowe wiadomości email czy SMS, a nawet wiadomości z Facebooka i Twittera.

Klienci pod maskę mogą zamówić między innymi benzynowy silnik 1,4 TSI ACT generujący moc 150 KM oraz 250 Nm momentu obrotowego. Ma on spalać średnio 4,8 l/100 km. Drugą opcją benzynową jest 1,0 TSI o mocy 95 KM lub 110 KM. Najsłabszy w ofercie jest 75-konny, wolnossący motor o pojemności 1,0 litra.

W kwestii silników wysokoprężnych mamy do dyspozycji 75-konny silnik 1,4 TDI (3,4 l/100 km) oraz 1,6 TDI w dwóch wariantach mocy: 90 oraz 105 KM.