Na włoskiej stronie Carpassion.it pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Opla Astry. Oczywiście nie jest to oficjalna publikacja, zdjęcia po prostu wyciekły. Przód auta jest trochę podobny do aktualnej generacji, ale z pewnością od razu poznamy nową Astrę po chromowanym grillu i nowych reflektorach (opcjonalnie IntelliLux LED Matrix).

Z tyłu naszą uwagę przyciąga przełamany słupek C oraz wąskie i długie lampy. Z boku zmieniono także pozycję lusterek, w których (o dziwo!) nie umieszczono kierunkowskazów. Wnętrze to zupełnie nowa kierownica i deska rozdzielcza z dotykowym ekranem, obsługującym między innymi opcje Android Auto i Apple CarPlay.

Pod maską będzie można znaleźć jeden z trzech silników benzynowych: 3-cylindrowe 1,0 o mocy 115 KM, 140-konne 1,4 turbo oraz 1,6 turbo o mocy 195 KM. Ofertę silników wysokoprężnych zasilą dwie jednostki: pierwsza o pojemności 1,6 oraz druga, 2-litrowa jednostka CDTI o mocy 195 KM. Jeszcze więcej zapewne dowiemy się w przeciągu kilku godzin, gdy Opel opublikuje oficjalną informację prasową.