Nowy Opel Astra 2016

Na włoskiej stronie Carpassion.it pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Opla Astry. Oczywiście nie jest to oficjalna publikacja, zdjęcia po prostu wyciekły. Przód auta jest trochę podobny do aktualnej generacji, ale z pewnością od razu poznamy nową Astrę po chromowanym grillu i nowych reflektorach (opcjonalnie IntelliLux LED Matrix).

Z tyłu naszą uwagę przyciąga przełamany słupek C oraz wąskie i długie lampy. Z boku zmieniono także pozycję lusterek, w których (o dziwo!) nie umieszczono kierunkowskazów. Wnętrze to zupełnie nowa kierownica i deska rozdzielcza z dotykowym ekranem, obsługującym między innymi opcje Android Auto i Apple CarPlay.

Pod maską będzie można znaleźć jeden z trzech silników benzynowych: 3-cylindrowe 1,0 o mocy 115 KM, 140-konne 1,4 turbo oraz 1,6 turbo o mocy 195 KM. Ofertę silników wysokoprężnych zasilą dwie jednostki: pierwsza o pojemności 1,6 oraz druga, 2-litrowa jednostka CDTI o mocy 195 KM. Jeszcze więcej zapewne dowiemy się w przeciągu kilku godzin, gdy Opel opublikuje oficjalną informację prasową.