Honda opublikowała więcej informacji na temat nowego Civica Type R. Jako bonus dorzucono także ponad 20 nowych zdjęć. Civic Type R będzie dostępny w europejskich salonach od lipca 2015 roku. Wybór klientów będzie ograniczony jedynie do wersji 5-drzwiowej i pięciu kolorów lakieru: biały, czarny perłowy, srebrny metallic, niebieski metallic oraz czerwony.

Pod maską znajdą oni 2-litrową jednostkę VTEC Turbo o mocy 310 KM(dostępnych przy 6,500 rpm) oraz 400 Nm(dostępnych od 2,500 do 4,500 rpm). Silnik ‘kręci się do 7,000 obrotów na minutę i potrafi rozpędzić japończyka do setki w czasie 5,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 270 km/h, a producent deklaruje, że średnie spalanie w cyklu mieszanym ma wynosić 7,3 l/100 km przy emisji CO2 równej 170 g/km.

Wnętrze przywita nas czerwono-czarnymi kubełkowymi fotelami, spłaszczoną u dołu kierownicą oraz specjalnym centralnym wyświetlaczem, na którym zobaczymy informacje na temat przeciążeń, doładowania, temperatur wody i oleju oraz czasu okrążenia czy przyspieszenia.

Zawieszenie to nowy układ Adaptive Damper System, który pozwala na niezależną kontrolę wszystkich czterech kół, dzięki czemu auto jeszcze lepiej będzie się trzymało drogi, a także będzie w stanie zapewnić odpowiedni komfort podczas jazdy na co dzień. Za hamowanie odpowiada system Brembo składający się między innymi z 350-milimetrowych nawiercanych tarcz z przodu, na które nałożono 4-tłoczkowe zaciski.

2015 Honda Civic Type R spec