Alfa Romeo Giulia oficjalnie [wideo]

Oto jest! Nowa Alfa Romeo Giulia została oficjalnie zaprezentowana dziennikarzom. Jest to auto, na które czekaliśmy bardzo długo. Alfa Romeo Giulia QV skrywa pod maską 3-litrowe podwójnie doładowane V6 generujące aż 510 KM!

Cała moc przekazywana jest na tylną oś, a przyspieszenie do setki trwa zaledwie 3,9 sekundy. Auto charakteryzuje się idealnym rozkładem masy 50/50. Nie wiemy jeszcze ile dokładnie waży, ale wiemy że do produkcji wykorzystano między innymi aluminium i włókno węglowe.

Stylistycznie, również jest genialna, agresywna, charakterystyczna i zaprojektowana z polotem. Znajdziemy tu zderzak z dużymi wlotami powietrza, wykończony włóknem węglowym, wloty na masce i w błotnikach, potężny dyfuzor z tyłu i 4 końcówki układu wydechowego.

Ciekawe jak sobie poradzi w bezpośrednim pojedynku z głównymi rywalami czyli: Mercedesem-AMG C63s, BMW M3 oraz Audi RS4. Nie możemy się już doczekać konfrontacji.

Oczywiście nowa Giulia będzie dostępna także z mniejszymi, 4-cylindrowymi silnikami, ale przyznajcie sami, że sportowa wersja QV jest najbardziej oczekiwaną Alfą Romeo.