Lexus RX 2016 oficjalnie [zdjęcia]

Lexus zaprezentował właśnie w Nowym Jorku nowego RX. Jest to kontynuacja najlepiej sprzedającego się Lexusa w historii. Z przodu znajdziemy teraz charakterystyczny ogromny grill oraz LEDowe reflektory. Muskularne nadkola o ciekawa linia bocznych szyb przechodzących przez słupek C. W nadkolach zamontowane są nowe 20-calowe felgi, w których wstawki możemy pomalować pod kolor karoserii.

Wewnątrz materiały najwyższej jakości, aby kierowca i pasażerowie mogli czuć się wyjątkowo. Przemodelowana deska rozdzielcza i konsola centralna wyglądają bardzo elegancko. Wszystkie informacje dostępnę są na 12,3-calowym wyświetlaczu umieszczonym centralnie, a te najwazniejsze na mniejszym umieszczonym obok zegarów. Dostępne są także cyfrowe zegary F-Sport w stylu Lexusa LF-A.

Póki co Lexus oferuje tylko dwie wersje silnikowe RX350 oraz RX450h. Pierwsza z nich kryje pod maską 3,5-litrowe V6 o mocy 300 KM połączone z 8-biegową skrzynią automatyczną. RX450h napędzane jest silnikiem o takiej samej pojemności, który działa w cyklu Atkinsona, oraz któremu pomaga silnik elektryczny. Generują one łączną moc również około 300 KM.