Jon Olsson i jego Audi RS6 DTM [zdjęcia]

Jon Olsson pokazał dzisiaj wszystkim swoje Audi RS6 w nowej odsłonie. Popularny narciarz freestylowy znany jest ze swojej miłości do motoryzacji i z ciekawych projektów takich jak na przykład Lamborghini Gallardo z boksem dachowym. Tym razem przyszła pora na zmianę wizerunku RS6.

Na nadwoziu pojawiło się customowe, bardzo agresywne, ospoilerowanie wykonane z włókna węglowego. Upodabnia ono RS6 do aut używanych w wyścigach DTM. Na dachu znalazło się miejsce dla karbonowego aerodynamicznego boksa aby Jon mógł szybko przewozić swoje narty. Nie obyło się również bez zmian pod maską. Silnik zasilają teraz nowe turbosprężarki z elementami pokrytymi 18-karatowym złotem, które lepiej odprowadza ciepło. Ich potencjał to 950 KM, ale Jon twierdzi, że być może uda się pokonać magiczną barierę 1000 KM.

Na żywo będziecie mogli zobaczyć ten hardkorowy samochód podczas zbliżającego się rajdu Gumball 3000, który w tym roku startuje ze Sztokholmu 23 maja.

Poniżej dorzucamy jeszcze film, co prawda jeszcze sprzed montażu pakietu, ale możecie na nim usłyszeć jak brzmi RS6 z wydechem Milltek, po prostu poezja.