Po trzech latach od swojej premiery Peugeot 208 otrzymał subtelny makijaż, który ma podtrzymać dobrą passę tego modelu na rynku.

Peugeot 208 otrzymał bardzo dyskretne zmiany, które obejmują lekko przemodelowane zderzaki, zacienione reflektory, tylne światła w nowej technologi 3D LED oraz nowe kolory, w tym Orange Power. Wszystkie silniki zostały zaktualizowane, dzięki czemu spełniają normę emisji spalin Euro 6.

Wyposażenie zostało wzbogacone o nowe systemy i kilka udogodnień, w tym Active Brake System, który zapobiega kolizjom przy małych prędkościach oraz kamerę cofania.

Gama jednostek zawiera 1.6 l silnik wysokoprężny o BlueHDi o mocy 75 KM, 100 KM i 120 KM. Ostatnia wersja współpracuje z manualną skrzynią 6-biegową, podczas gdy słabsze warianty zostały połączone z 5-stopniowym manualem. Zużycie paliwa producent deklaruje na poziomie 3.0 l ropy na 100 km.

Jeśli chodzi o jednostki benzynowe, dostępne będą motory wolnossące trzycylindrowe o mocy 68 KM i 82 KM oraz 1.2 l silnik turbodoładowany THP i 1.6 THP o mocy odpowiednio 110 KM oraz 165 KM i 208 KM.

Nowy Peugeot 208 trafi do sprzedaży w czerwcu tego roku.