Opel przywiózł ze sobą do Genewy nowy miejski model o nazwie Karl, którego cena w Niemczech startuje od 9.500 euro. Samochód jest więc o 2.250 euro tańszy od Adama, waży 939 kilogramów i mierzy 3,680 mm długości przy rozstawie osi 2,385 mm. Pojemność bagażnika może wynieść nawet do 1000 litrów po złożeniu tylnej kanapy.

Mały niemiecki pięciodrzwiowy samochód opisywany jest jako “przestronny, wspaniały i w bardzo przystępnej cenie”. Kabina pomieści 5 osób.

Pod maskę początkowo trafi trzycylindrowa jednostka benzynowa Ecotec 1.0 o mocy 75 KM, która będzie współpracować z 5-biegową manualną skrzynią. Średnie zużycie paliwa wynosi 4,3 l na 100 km, natomiast emisja CO2 to 99 g/km. Podstawowa wersja została wyposażona w ABS, ESP oraz Hill Start Assist (zapobiega staczaniu na wzniesieniach).

Opcjonalnie będą dostępne systemy: Park Assist, Lane Departure Warning, tempomat, podgrzewane fotele i skórzana kierownica, szyberdach i system informacyjno-rozrywkowy IntelliLink. Pierwsze dostawy Opla Karl do klientów rozpoczną się latem.

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.