Opel Corsa OPC [Genewa 2015]

Na stoisku Opla mogliśmy dzisiaj zobaczyć nową Corsę w wersji OPC. Napędza ją benzynowy silnik turbo o pojemności 1,6 litra i o mocy 207 KM oraz 245 Nm momentu obrotowego(280 przy opcji OverBoost). Corsa OPC przyspiesza dzięki temu do setki w 6,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 230 km/h.

Auto wyposażono w 6-biegową manualną skrzynię biegów, obniżone o 10 mm zawieszenie z systemem FSD, który pozwala zbalansować sztywność w zakrętach oraz komfort. Układ kierowniczy jest bardziej precyzyjny niż w standardowej Corsie, a za lepsze hamowanie odpowiadają 308-mm tarcze na osi przedniej.

Opel oferuje także pakiet Performance składający się z blokady dyferencjału, 18-calowych felg z oponami Michelin oraz wydajniejszego układu wydechowego z 330-mm tarczami hamulcowymi z przodu.

Patrząc na auto z zewnątrz nie jesteście w stanie pomylić go ze zwykłą Corsą, ponieważ wersję OPC wyposażono w sportowe zderzaki, wlot na masce, wielki spoiler na klapie bagażnika oraz dwie końcówki układu wydechowego Remus.

Wewnątrz pojawiły się sportowe fotele Recaro, spłaszczona u dołu kierownica, sportowe pedały i gałka zmiany biegów a także inne zegary.

1 komentarz do wpisu “Opel Corsa OPC [Genewa 2015]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.