Nowa Skoda Superb [Genewa 2015]

Na stoisku Skody króluje nowy Superb. Według producenta jest to najlepsza Skoda jaką do tej pory zrobili. Jest większa, bardziej elegancka i o wiele bardziej luksusowa od poprzedniczki. Zbudowany na platformie MQB Superb ma teraz o 80 mm dłuższy rozstaw osi. Poskutkowało to zwiększeniem się przestrzeni na nogi pasażerów przednich foteli o 39 mm, a tylnych aż o 157 mm. Wnętrze zyskało także na wysokości oraz szerokości.

Skoda zastosowała również wiele przydatnych gadżetów, takich jak na przykład parasolki schowane w przednich drzwiach, skrobaczkę do lodu pod pokrywą wlewu paliwa, czy automatycznie wysuwany hak. Po raz pierwszy zastosowano system DCC, który steruje pracą zawieszenia i silnika. 3-strefowa klimatyzacja, automatycznie otwierana klapa bagażnika, panoramiczny dach, czy hotspot Wi-Fi nie powinny zatem nikogo zdziwić.

W ofercie znalazło się miejsce dla szerokiej gamy silników. Benzynowe jednostki to turbodoładowane: 1,4 o mocy 125 KM, 1,8 o mocy oraz 2,0 o mocy 280 KM. Wysokoprężne mają pojemność 1,6 (120 KM) oraz 2,0 (190 KM). Najbardziej oszczędny z nich ma spalać zaledwie 3,7 l/100 km.

Oprócz najsłabszego silnika benzynowego, wszystkie pozostałe mogą być połączone z automatyczną skrzynią dwusprzęgłową, natomiast w czterech wersjach silnikowych dostępna jest także opcja napędu na cztery koła bazującego na sprzęgle Haldex 5 generacji.

1 komentarz do wpisu “Nowa Skoda Superb [Genewa 2015]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.