FAB Design SLS Roadster z felgami kutymi Forgiato Wheels

Mimo, że Mercedes-Benz zakończył produkcję SLS AMG i zastąpił go tańszym modelem AMG GT, każdy powinien mieć respekt do tego samochodu. Nawet wersja Roadster, choć jest cięższa i wolniejsza w porównaniu do Coupe, gwarantuje perfekcyjne właściwości jezdne, ponadprzeciętne osiągi, dobre felgi w podstawowej wersji i prestiż spowodowany nie tylko logotypem na masce.

SLS AMG zadebiutował już jednak jakiś czas temu (2009 rok), dlatego nic dziwnego, że tunerzy wprowadzają do oferty pakiety dedykowane temu modelowi. Jedna z ciekawszych propozycji pochodzi od FAB Design, która obejmuje przemodelowane zderzaki, dyfuzor, dodatkowe wloty powietrza, spojlery, progi oraz nowe alufelgi. SLS Roadster po takich przeróbkach na pewno wygląda ciekawiej, choć projekt klasyfikowany jest do kategorii kontrowersyjnych i na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Do tych „nie każdych” można zaliczyć przedstawicieli japońskiej firmy Office-K, którzy oczywiście doceniają starania kolegów z Europy, ale proponują inne sportowe zawieszenie i zupełnie nowe 20-calowe felgi aluminiowe Forgiato Wheels. Zostały one owinięte w opony o rozmiarze 265/30, a a przestrzeń pod felgami rozświetlono montując pomarańczowe zaciski hamulcowe.

Koła Forgiato to felgi kute, które są znacznie droższe, ale też zdecydowanie bardziej wytrzymałe od felg odlewanych. Japończycy wychodzą z założenia, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, co należy ocenić jako wzorowe podejście do klienta. Warto dodać, że na świecie powstaje coraz więcej producentów felg wykonanych w tej technologii, a mnogość wzorów jest właściwie niepoliczalna.

Felgi kute charakteryzują się o wiele lżejszą masą i o wiele większą wytrzymałością. Należy dodać, iż są one nieporównywalnie droższe od alufelg wykonanych w technologii odlewu niskociśnieniowego. Wyłącznie auta z najwyższych półek są wyposażone w standardzie w felgi kute.

Jeśli masz ochotę na odświeżenie wyglądu swojego auta poprzez zamontowanie nowego kompletu kół, a nie do końca się na tym znasz, zapraszamy Cię na stronę ladnefelgi.pl, na której dobierzesz odpowiednie alufelgi i opony. Firma ladnefelgi.pl udzieliła nam fachowych informacji dotyczących alufelg oraz ich właściwości, wiec z czystym sumieniem – polecamy.

3 komentarze do wpisu „FAB Design SLS Roadster z felgami kutymi Forgiato Wheels”

Możliwość komentowania jest wyłączona.