Kierowca samochodu z zamontowaną kamerą na desce rozdzielczej poruszał się autostradą z przepisową prędkością 150 km/h (jeśli doliczymy 10 km/h tolerancji). W pewnym momencie lewy pas zajechała mu ciężarówka, której kierowca nawet na chwilę nie pomyślał o zatrzymaniu się i oględzinach samochodu, który po takim incydencie najprawdopodobniej został uszkodzony. Wideo możecie obejrzeć poniżej.

2 komentarze
  1. Wśród kierowców samochodów ciężarowych, zwłaszcza potężnych zestawów, utarło się mówić: “nawet nie poczułem”, “przejechałem, jak po kapslu”. Pewnie zdarza się i tak, ale na pewno nie w niniejszej sytuacji (w ruchu przy dużych prędkościach). Tym bardziej, że wymuszający tuż po stłuczce wrócił na pierwotny pas.

  2. Facet jechał szybciej niż 150 km/h. Gdyby tak było przejazd od słupka do słupka zająłby 2,5 sekundy czyli predkość około 40m/s. Czas jaki był mu potrzebny, aby przejechać dystans 100 metrów zajął mu około półtora sekundy czyli wychodzi na to, że jechał z prędkością około 200 km/h. Wydaje mi się, że kierowca spojrzał w lusterko, ale źle ocenił sytuację i doszło do PUK! Co nie zmienia faktu, że to wina ciężarówki. Jednak ogromne szczęście dla faceta, że było tam akurat pobocze 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.