Skoda Superb 2015 oficjalnie [zdjęcia]

No i stało się, w końcu oficjalnie pokazano wszystkim nową Skodę Superb. Auto urosło, wewnątrz znajdzie się jeszcze więcej miejsca dla pasażerów zarówno nad głową jak i na nogi. Zawsze była to główna zaleta tego modelu, więc zmiany cały czas idą w dobrym kierunku. Po raz pierwszy zamontowano natomiast system DCC który steruje pracą zawieszenia i układu kierowniczego.

Z innych opcji wyposażenia możemy wymienić między innymi: 3-strefową klimatyzację, automatycznie podnoszoną klapę bagażnika, dach panoramiczny, kamerę cofania oraz nowy system infotainment z hotspotem WiFi.

W ofercie silnikowej znajdziemy turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności 1,4 , 1,8 i 2,0 i o mocy od 125 do aż 280 KM. Natomiast turbodiesle o pojemności 1,6 i 2,0 generować będą od 120 do 190 KM. Najbardziej oszczędny z nich ma średnio spalać 3,7 litra / 100 km i emitować przy tym zaledwie 95 g CO2 na kilometr.

Wszystkie silniki, oprócz benzynowego 1,4, będą dostępne w zestawie z dwusprzęgłową skrzynią automatyczną. Dodatkowo będzie też możliwośc zamówienia napędu na cztery koła.