BMW 5 2016 spy

Redaktorzy brytyjskiego magazynu CAR podali kilka ciekawych informacji na temat nowego BMW Serii 5. Ma ono byś budowane na nowej platformie 35up, wykorzystanej także do produkcji nowej Siódemki. Ma to obniżyć wagę samochodu o około 80 kg dzięki zastosowaniu mocnego aluminium i włókna węglowego.

Ciekawszym jednak jest fakt, że nowe M5 ma zostać odchudzone aż o 180 kilogramów! Pod maską powinna się znaleźć znana już 4,4-litrowa jednostka V8 twin-turbo, tym razem jednak o mocy około 600 KM. Opcjonalnie będzie można domówić także napęd na obie osie.

BMW 5 2016 spy

Najbardziej zaskakującą dla mnie informacją jest jednak możliwość wprowadzenia najniższej w hierarchii wersji 518d, pod której maską ma się znaleźć doładowany, TRZYCYLINDROWY diesel o pojemności 1,5 litra i generujący moc 150 KM. Osobiście ciężko mi sobie wyobrazić serię 5 generującą dźwięk 3-cylindrowego silnika. Jego zaletą ma być rekordowo niskie spalanie wynoszące około 3,8 l/100 km.

Nowa Piątka, o oznaczeniu G30, ma się pojawić na rynku w 2016 roku.

FOT: Worldcarfans.com

1 komentarz
  1. Świat motoryzacji jest dziś zalewany nowinkami budzącymi niedowierzanie. W tym przypadku może chodzić o nową grupę docelową. Oswojenie z “BMW” (od dawna rozszyfrowanego jako: Będziesz Miał Wydatki) klienta oszczędnego, nastawionego na nieagresywny styl jazdy (przełamanie kolejnego stereotypu) i stonowany warkot silnika, za to ceniącego niemiecką jakość oraz estetykę.

Komentowanie zostało wyłączone.