Zupełnie nowa Skoda Fabia nadchodzi!

W sieci pojawiły się zdjęcia nowej Skody Fabii, która swoją premierę będzie miała podczas paryskiego Motor Show w Październiku. Pod maską czeskiego hatchbacka znajdziemy, spełniające normę Euro 6, silniki 3- i 4-cylindrowe. Małą gamę motorów benzynowych otwiera 1-litrowy, 3-cylindrowy silnik MPI o mocy 60 KM a zamyka 4-cylindrowe TSI o pojemności 1,2 litra i mocy 110 KM.

Dla fanów silników wysokoprężnych Skoda przygotowała nowy silnik 1,4 z bezpośrednim wtryskiem common rail w dwóch wariantach mocy: 75 oraz 105 KM. Z czasem w ofercie pojawi się silnik 1,4 TDI o mocy 75 KM wyposażony w funkcję Start/Stop oraz możliwość odzyskiwania energii kinetycznej co dodatkowo obniży spalanie. Niestety Skoda zapowiedziała, że nie planuje wprowadzić na rynek usportowionej wersji vRS.

4 komentarze do wpisu „Zupełnie nowa Skoda Fabia nadchodzi!”

  1. Wariant „vRS” od samego początku lepiej przylegał do „Octavii”, stąd trudno się dziwić ustępstwu na rzecz popularnego liftback’a.
    Decyzje producenta obok czysto ekonomicznych mogą mieć też podłoże wizerunkowe. Miejskie hatchback’i spełniające restrykcyjne normy, generujące wtórną energię… Samoistnie nasuwa się na myśl, że to „ekogałąź”, z którą nie licuje sportowe zacięcie. 🙂

    • zgadzam się, nowa Yariska prezentuje się zdecydowanie lepiej. poza tym jest tez w hybrydzie, a to daje jej dużego plusa

Możliwość komentowania jest wyłączona.