Dodge Challenger SRT 2015 i SRT Hellcat

Dodge zaprezentował nam właśnie wersje SRT oraz SRT Hellcat bazujące na odświeżonym modelu Challengera. Model SRT różni się od poprzedniego nową dokładką przedniego zderzaka, aluminiową maską z wlotem powietrza oraz tylnymi światłami w technologii LED. W odmianie Hellcat znajdziemy dodatkowo spoiler na klapie bagażnika oraz wlot powietrza umieszczony w… jednym z przednich reflektorów.

Oba auta stoją na 20-calowych alufelgach, z tym że te w mocniejszej odmianie Hellcat są one wykonane z lekkich stopów i pokryte czarnym matowym lakierem. Pod nimi znajdziemy 390-milimetrowe tarcze hamulcowe z 6-tłoczkowymi zaciskami.

Wewnątrz napotkamy na zupełnie nową, ściętą u dołu kierownicę, fotele pokryte skórą Nappa i Alcantarą z funkcją podgrzewania i wentylowania, a także nowy zestaw zegarów z 7-celowym wyświetlaczem.

A teraz to co tygryski lubią najbardziej- moc! Challenger SRT ma pod maską V8 HEMI o pojemności 6,4 litra i mocy 485 KM i 643 Nm. Naszemu drugiemu bohaterowi, czyli SRT Hellcat zamontowano 6,2 litrowe HEMI V8 z kompresorem, co skutkuje mocą aż 600 KM! Oba auta można wyposażyć w 6-biegową przekładnię manualną lub 8-stopniowy automat.